FUNDACJA CHEMIE GROUP

Chemie Group

Rozwój rynku chemicznego jest mocno zauważalny i zmaga się z ciągłym wyzwaniem w zakresie wyboru specjalistycznego transportu ADR. Jako fachowi doradcy pomagamy naszym klientom rozwijać ich biznes w bezpiecznej dystrybucji.

Dziś Firmy szukają doświadczonych i zaufanych partnerów. Takich, którzy będą w stanie sprostać ich wyzwaniom i będą umiały na wysokim poziomie obsłużyć przemyślane, całościowe łańcuchy dostaw.

Znajomość przepisów dotyczących transportu oraz obsługi logistycznej towarów niebezpiecznych, praktyczne umiejętności ich stosowania, a ponadto szczególna dbałość na każdym etapie o bezpieczeństwo i środowisko to fundamenty towarów, na których można budować przewagi biznesowe.

Głównym celem Chemie Group jest wsparcie młodych logistyków, spedytorów w celu poszerzania ich wiedzy i umiejętności na temat Logistyki i Transportu oraz wsparcie i pomoc przewoźnikom w branży chemicznej.
BEZ LOGISTYKI NA WYSOKIM POZIOMIE W BRANŻY CHEMICZNEJ NIE BĘDZIE ŁATWO W PRZYSZŁOŚCI STAWIĆ CZOŁA MIĘDZYNARODOWEJ KONKURENCJI.

Chemia leczy, buduje, ubiera, chroni i jest sektorem, który odgrywa ważne zadanie w życiu każdego z nas, bez wyjątku.
W związku z tym Zespół Chemie Group ma na celu wspierać, edukować przyszłych logistyków, spedytorów czy doradców w branży chemicznej.

Przemysł chemiczny to także ludzie, których należy odpowiednio przeszkolić i zadbać o ich bezpieczeństwo, co w rezultacie warunkuje bezpieczeństwo całego procesu transportowego.

Nasz Zespół również ma na celu wspierać przewoźników, kierowców i pracowników w zakresie szkoleń, doradztwa w kwestii umowy o przewozie towarów niebezpiecznych ADR .

Szkolenia dla branży chemicznej
Chem Projekt

ChemProjekt

ChemProjekt to innowacyjny projekt dla ludzi z pasją do transportu, logistyki i wszystkiego co łączy nas z chemią. Dziś szukamy kreatywnych ludzi którzy tworzą z pasją innowacyjne rozwiązania dla rozwoju  transportu chemii w Polsce.

Fundacja ma na celu wspierać również młodych chemików z pasją na terenie całego kraju. Jeśli interesujesz się chemią i chciałbyś wesprzeć nasz projekt i mieć w nim czynny udział  skontaktuj się z nami.

Serdecznie zapraszamy!
Sylwia Szmidt CEO PLP Chemie Group

Projekt Fundacji Chemie Group - Zielona Chemia

Zielona Chemia

Zielona Chemia to kolejny projekt Fundacji Chemie Group. Dzięki zaangażowaniu młodych chemików, studentów Wydziału Chemii i Biologii oraz Wydziału Transportu i Logistyki staramy się przekazywać zainteresowanym temat Ekologii w biznesie.

Uważamy, że troska o środowisko naturalne może przynosić wymierne korzyści każdej Firmie. Chcemy wspierać poprzez edukowanie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie Ekologii w Transporcie i Zielonej Chemii w Branży Chemicznej.

Zielona Chemia-to trend który zmienia przemysł. Wodór – zielona przyszłość polskiego sektora chemicznego. To tylko nieliczne zagadnienia, którymi chcemy Państwa zainteresować.

Innowacje w branży chemicznej - Chemie Group

Innowacje

O przyszłości branży chemicznej zadecyduje jej innowacyjność.
Największe koncerny chemiczne pracują już nad przełomowymi technologiami, które mogą uczynić procesy produkcyjne zeroemisyjnymi.
Są też koncerny ,które pracują nad wykorzystaniem CO2 jako surowca.
Wierzymy, że europejski przemysł chemiczny może być zyskowny i przyjazny dla środowiska.

Innowacje ekologiczne w Transporcie to kolejny zamierzony projekt Fundacji Chemie Group.
W związku z tym szukamy inwestorów w celu wsparcia kapitałowego do wdrożenia w innowacje w transporcie branży chemicznej

Działalność szkoleniowa Chemie Group

Działalność szkoleniowa

W związku z dynamicznym rozwojem branży chemicznej widzimy że, brakuje nam wykwalifikowanych specjalistów w tym sektorze usług.
Nasza Fundacja wspiera młodych studentów logistyki, spedycji i transportu.
Przygotowując nasze szkolenia szczególną staranność przykładamy do doboru trenera oraz zakresu merytorycznego.

• Jeśli myślisz o pracy w Logistyce, Transporcie i Spedycji a nie masz przygotowania to za darmo przygotujemy Cię do pracy w tym zawodzie.
• Udostępnimy Tobie podstawowe materiały ,wyślemy na odpowiednie szkolenie z zakresu transportu i logistyki i zrobimy wszystko co potrzebne abyś czuł się dobrze w naszym towarzystwie.
• Jeśli chcesz zmienić zawód i interesujesz się transportem, chciałbyś zacząć przygodę z nami to dzwoń do nas!,
Serdecznie zapraszamy!

Transport ADR - Chemie Group

Bezpieczeństwo w transporcie

Oferujemy naszym klientom osobistego opiekuna oraz doradcę, który dba o cały przebieg transportu i nadzoruje jego proces. W gronie naszych pracowników mamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wszelkie kompetencje uprawniające do pełnienia funkcji doradcy ADR zajmująca się bezpieczeństwem w transporcie towarów niebezpiecznych (ang. The Agreement concerning the International Carriage of Dangerous Goods by Road). Ich wieloletnie doświadczenie i niezwykle cenna zawodowa intuicja, są gwarantami właściwego wypełniania powierzonych obowiązków.
Chemie Group - ochrona praw przewoźnika

Ochrona praw przewoźników

Zagrożenia stwarzane przez towary niebezpieczne sprawiają, że ich przewóz wymaga szczególnej uwagi.
Z przewoźnikami z branży chemicznej mamy do czynienia od wielu lat. Współpracujemy z nimi dlatego wiemy z jakimi problemami borykają się na co dzień.

Częstym problemem, z którym spotykamy się w swojej pracy jest niewiedza przewoźników.
Dlatego też pomagamy i wspieramy ich, tak by czuli się bezpiecznie.

Celem Fundacji jest także wspieranie osób poszkodowanych w wyniku wypadków z czynnikami chemicznymi.